Haberler - Hatay Özel Eğitim Uygulama Merkezi I. Kademe

Haberler

MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILI 19 MAYIS

19 MAYIS 1919´da SAMSUNA ÇIKARAK MİLLİ MÜCADELEYİ BAŞLATIŞININ 100. YILINDA ATAMIZI VE KAHRAMAN SİLAH ARKADAŞLARINI SAYGI, SEVGİ, MİNNET ve RAHMETLE ANIYORUZ. GENÇLERİMİZİN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMLARINI DA KUTLUYORUZ.

Devamı

TÜRK KIZILAYI ÇOCUK VE GENÇLİK MERKEZİ ENGELLİLER HAFTASI KUTLAMASI

TÜRK KIZILAYI ÇOCUK VE GENÇLİK MERKEZİ OKULUMUZDA 10/16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI NEDENİYLE ÖĞRENCİLERİMİZE EĞLENCE PROGRAMI DÜZENLEDİ. KATKILARINDAN DOLAYI TÜRK KIZILAYINA TEŞEKKÜR EDERİZ.

Devamı

ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİNDEN KARELER

Devamı

15 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI PROGRAMI

Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler´e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır. Bu nedenle  Engelliler Haftası ülkemizdede çeşitli eğitim,konferans, eğlence ve gösterilerle kutlanmaktadır. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Antakya ve Defne İlçelerindeki Özel Eğitim Uygulama Okullarının gerçekleştirdiği Programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fahrettin ÖVER, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat YURTSEVER , Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut ÇERKO , Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal GÜLİSTAN, Antakya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Salih ÖZGÜN, Ercan KOCAKAYA, okul müdürleri, veliler ve misafirler yoğun katılım gösterdi. Açılış konuşmasını Hatay Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Ahmet GÖKŞEN´in yaptığı programda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fahrettin ÖVER de bir konuşma yaptı. Engellerin ortadan kaldırılmasında eğitimin önemine vurgu yapılan konuşmalar yapıldı. Farklı Özel Eğitim Okulları ve öğrencilerinin hazırladıkları gösteriler coşkuy ve ilgiyle izlendi. Engelli öğrenciler hayatın her aşamasında bizde varız dediler.

Devamı

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA ŞENLİĞİ

HER YIL Kİ GİBİ BU YILDA ÖĞRENCİLERE VE BİZLERE SAMANYOLU DÜĞÜN SALONUNU AÇAN SAYIN ESMA ve OSMAN BERBER ÇİFTİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ.

Devamı

TÜM ANNELERİMİZİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

2/A ÖĞRENCİLERİMİZİN ANNLER GÜNÜ KARPOSTALI ETKİNLİKLERİNDEN KARELER

Devamı

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI

HATAY ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI Hatay´ın ilk özel eğitim okulu olarak açılan Hatay Özel Eğitim Uygulama Okulu bir ilke daha imza attı. Hatay Özel Eğitim Uygulama Okulu "Bir Adım Önce Bir Adım Önde" misyonu doğrultusunda Hatay´da özel eğitim okulları içinde ilk defa bilim fuarı düzenledi. 2 Mayıs 2019 Perşembe Günü saat:10´da resmi açılışı yapılan, Tübitak tarafından "Tübitak 4006 Bilim Fuarı" kapsamına alınan Özel eğitim öğrencilerinin hazırlayıp geliştirdiği sekiz proje tanıtıldı.  Bilim fuarı açılışına Antakya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Özgün, Hatay Otizmliler Derneği Başkanı veAk Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sara GÖK, özel eğitim okulları idarecileri, veliler ve özel eğitim sınıfı öğrencileri katıldı. Fuarda Narlıca Anadolu Lisesi öğrencilerinin kurduğu müzik grubu canlı performansları ile özel çocuklara eğlenceli anlar yaşattı. Bilim Fuarına katılımlarından dolayı Okul Müdürü Ahmet GÖKŞEN ve Proje Yöneticisi Hüseyin TEKE birer teşekkür konuşması yaparak özel eğitim öğrencilerinin ve velilerinin hayatın her alanında var olduklarını belirttiler. İki gün olarak düzenlenen Tübitak Bilim Fuarı 3 Mayıs 2019 Cuma Günü de Hatay Özel Eğitim Okulu Bahçesi´nde  ziyaretçilere açık olacaktır.

Devamı

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARIMIZA TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

2/3 MAYIS 2019 TARİHİNDE OKULUMUZ BAHÇESİNDE YAPILACAK OLAN TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARIMIZA TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR. ( GAZİ MAHALLESİ ADNAN MENDERES CADDESİ 1. ÇIKMAZ SOKAK NO:3 ANTAKYA / HATAY )

Devamı

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ !

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN YIL DÖNÜMÜNDE BAŞTA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE AZİZ ŞEHİTLERİMİZ, GAZİLERİMİZİ NİNNETLE YAD ETTİK. MEKANLARI CENNET OLSUN.

Devamı

ORMAN HAFTASI DOLAYISIYLA AĞAÇ DİKİMİ YAPILDI

ORMAN HAFTASI DOLAYISIYLA ÖĞRENCİLERİMİZLE BAHÇEMİZE AĞAÇ DİKİMİ YAPILDI.

Devamı