Duyurular - Hatay Özel Eğitim Uygulama Merkezi I. Kademe

Duyurular

Engelli öğrencilerin eğitim desteği 16 milyar lirayı geçti

Engelli öğrencilerin eğitim desteği 16 milyar lirayı geçti   Millî Eğitim Bakanlığınca 12 yılda, engelli öğrencinin eğitimi için özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine 16 milyar 271 milyon 365 bin 467 lira ödeme yapıldı. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 2006´dan itibaren engelli bireylerin eğitimi için özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine destek veriliyor. Millî Eğitim Bakanlığı denetiminde faaliyetlerini sürdüren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, zihinsel, görme, işitme ve bedensel engelli bireyler ile yaygın gelişimsel bozukluk, dil ve konuşma bozuklukları, özel öğrenme güçlüğü gibi programlarda destek eğitim faaliyetleri sürdürülüyor.   Her yıl engelli bireyler, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde verilen eğitimlerden kendi ihtiyaçları doğrultusunda yararlanıyor. Bu öğrencilerin tüm giderleri Millî Eğitim Bakanlığınca karşılanıyor. 2006´dan 2018´in Mayıs ayına kadar geçen 12 yılda, yüz binlerce öğrencinin özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki destek eğitim faaliyetlerinden yararlanması için kurumlara Bakanlık tarafından toplam 16 milyar 271 milyon 365 bin 467 lira ödeme yapıldı. Geçen ay 374 bin öğrenci yararlandı Bu yılın ilk dört ayında ise özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine yapılan ödeme 923 milyon lira oldu. Buna göre, sadece geçen ay 374 bin engelli bireyin eğitimi için kurumlara ödeme yapıldı. Engelli bireylerin eğitimi ve hayata hazırlanmaları için sağlanan desteğin artarak devam edeceği kaydedildi.

Devamı

09.06.2018 Tarihli Arapça Yeterlik Sınavı, Sınav Giriş Yeri Bilgisi

 09.06.2018 Tarihli Arapça Yeterlik Sınavı, Sınav Giriş Yeri Bilgisi  MEB İnternet Sitesinde Yayınlanmıştır. 

Devamı

09.06.2018 Tarihli Destekleme Eğitimi Değerlendirme Sınavı Son Test, Sınav Giriş Yeri Bilgisi

09.06.2018 Tarihli Destekleme Eğitimi Değerlendirme Sınavı Son Test, Sınav Giriş Yeri Bilgisi MEB İnternet Sitesinde Yayınlanmıştır. 

Devamı

Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutman ve Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı Sonuçları

Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutman ve Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı Sonuçları MEB İnternet Sitesinde Yayınlanmıştır.

Devamı

Bilim ve Sanat Merkezleri Öğretmen Seçme Sürecine İlişkin Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazananlar

Bilim ve Sanat Merkezleri Öğretmen Seçme Sürecine İlişkin Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazananların Giriş Yeri Bilgisi MEB İnternet Sitesinde Yayınlanmıştır

Devamı

2018 YILI İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞİKLİĞİ SONUÇLARI (EÖH HARİÇ) YAYINLANDI

2018 YILI İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞİKLİĞİ SONUÇLARI (EÖH HARİÇ) TASLAK LİSTE HATAY MEB İNTERNET SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR. 

Devamı

Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutman ve Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı Sonuçları

Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutman ve Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı Sonuçları MEB İnternet Sitesinde Duyurular Bölümünde İlan Edilmiştir.

Devamı

Bilim ve Sanat Merkezleri Öğretmen Seçme Sürecine İlişkin Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazananların Giriş Yeri Bilgisi

Bilim ve Sanat Merkezleri Öğretmen Seçme Sürecine İlişkin Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazananların Giriş Yeri Bilgisi MEB İnternet Sitesinde Duyurular Bölümünde yayınlanmıştır.

Devamı

"Kudüs´ü Anlamak ve Anlatmak" Konulu Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler

1- Esra GÜLCÜ (Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi) 2- Şule Nur SEVİK (Hatay Fen Lisesi) 3- Fukran ÇETİN ( Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anaoldu Lisesi)

Devamı

2017/2018 HAZİRAN TEMMUZ DÖNEMİ EMEKLİLİK İŞLEMLERİ

AÇIKLAMALAR (2016 HAZİRAN-TEMMUZ DÖNEMİ)   a)      5434 Sayılı Kanunun 39/b fıkrası ve 205. maddesi gereği hizmet yılını ve kanunun öngördüğü yaş süresini www.sgk.tr emeklilik yaşı hesaplama bölümünden hesaplanması; b)      Emekliye ayrılacak idareci ve öğretmenlerin hizmet bilgileri formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurulup imzalanması ve konuya gerekli hassasiyetin gösterilmesi; c)      Emeklilik istek dilekçesinde ikamet edeceği açık konut adresinin bildirilmesi, okul ve kurum adreslerinin yazılmamasına dikkat edilmesi ilgili kişiye ulaşılabilecek cep telefonun mutlaka yazılması, d)      Görev içinde veya görevden önceki askerlik hizmetlerini ayrıntılı (Terhis belgesinde acemilik ve Yedek Subay, Yedek Subay Öğretmen ve Er Öğretmenlik sürelerini gösterir terhis belgelerinin gönderilmesi; e)      SSK, Bağ-Kur, Vekil Öğretmenlik, askerlik borçlanması aylıksız izin borçlanmalarına ait belgelerin ve emekli keseneği farklarının bankaya ödendiğine dair dekontların ve icmal bordrolarının gönderilmesi; f)        Aylıksız izin, istifa, görevden uzaklaştırma ve tutukluluk sürelerinde 3/2 maaş ödendiğine dair belgelerin gönderilmesi; g)      Göreve başlarken sunulan öğrenim belgesinin ve görev içinde kaç üst öğrenim bitirmişse ilgili belgelerin gönderilmesi; h)      İlgili hakkında yaş tahsisi varsa mahkeme kararı ve nüfus kayıt örneğinin gönderilmesi; i)        1402 Sayılı Kanuna göre açığa alınmış ise açıkta geçen sürelerinin hizmetine sayıldığına ve buna ait kesenek listelerinin, başlama ve ayrılma yazılarının gönderilmesi; j)        Hizmet Cetvelleri ve personel bilgilerinin titizlikle kontrol edilip kadro seyrine göre; (9-0; 8-450; 7- 500; 6-800; 5-900; 4-1100; 3-1600; 2-2200; 1-3000) ek göstergelerinin mutlaka işlendikten sonra onaylanıp Müdürlüğümüze gönderilmesi; k)      İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince Mebbis E-Personel Modülü üzerinde Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfından emekliye ayrılacak müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı ve öğretmenlerin öğrenim, askerlik, unvan, hizmet cetveli, diğer hizmetleri ek göstergeleri ile 1/4’üncü kademesine yükseltildiği tarih ile 2015 yılı arasındaki derece kademeleri kadro kaydına boşluk oluşmaması için  mutlaka doğru olarak işlenecektir. l)         Hizmet Takip Programı (HİTAP) üzerinde özlük, unvan, askerlik, öğrenim, diğer hizmetler, hizmet cetveli, borçlanma ve ek göstergelerin doğruluğu kontrol edildikten sonra emeklilik müracaatları Müdürlüğümüze gönderilecek, eksik bilgiler tespit edildiğinde emeklilik müracaatları düzeltilmek üzere geri iade edilecek olup; ilgililerin mağdur olmamaları için gerekli ön çalışmaların mutlaka yapılması gerekmektedir. Not: Emekliye ayrılan idareci, öğretmen ve kamu çalışanlarına emekli maaşı            bağlandıktan sonra Müdürlüğümüzce “Emekli Tanıtım Kartı”verilecektir.

Devamı